Snowbitch skate day se uskutečnil v betonovém parku v Klatovech. Za krásného počasí se sešli skejtři z okolí, ale i velké dálky a v parku kolem poledne to začalo pěkně houstnout. Diváci, atmoška, contest o ceny za dvacítku, nechybělo pivo, gril, o muziku se staral DJ Inhalers a celý den spíkoval Tomík z Jihlavy.

Vše začalo registrací, ta byla zadarmo a tak každý mohl zkusit štěstí. Kategorie byli vypsaný na street pod 15 let a nad 15 + bowl contest. Jako první se na to vrhli mladší a každý dostal prostor ukázat, co v něm je. Po prvním kole se vybrala finálová trojka a z finálového jamu vyšel jako vítěz Pavel Kahle. Gratulace na místě. A teď jdeme na starší, do závodu streetu nad 15 let se přihlásilo 38 skejtrů. Byli rozděleny na 4 skupiny a každý měl minutovou kvalifikační jízdu. Do finále postoupilo 16 jezdců a probojovala se i jediná slečna Mišel Liptáková.

 

První skupin finále otevřel Martin Švec, Řezník, David Luu a Filip Sauer. Jam byl nastaven na 5 minut a nejvíc tomu naložil David Luu, kterému je 17 let a odjížděl náročné tricky do perfektu, zasloužené druhé místo! Druhý jam byl o sestavě Martin Jarolím, Martin Kalenský, Lukáš Muchna a Tomáš Dubitský. Nejvíc z nich naložil Martin Kalenský a skončil tak na čtvrtém místě. V dalším finálovém kole se ukázalaMišel Liptovská, Martin Rybář, Tomáš Barta a Vašek Duchoň. Tady bychom vypíchli Martina Rybáře, který nejen při finále hrozně zabil, ale celý den mu to tam padalo pod nohy. V posledním jamu si to rozdaliJan Farkaš, Štěpán Bícha, Braňo Mrváň a Michal Mayer. Braňo celý den hrozně nakládal úplně všude a úplně na všem a jeho finálová jízda byl totální masakr.

 

Dostáváme se do bazénu, kde proběhl systém závodu po jamech a byli vidět velké věci. Nejvíc se předvedl opět Braňo, který jezdil velkou techniku od všech možných grindů, slidů, skoků a tak urval první flek. 
Po celý den panovala krásná atmosféra, tímto děkujeme Klatovskému publiku a všem co dorazili si s námi užít Snowbitch skate day. 
Taky děkujeme všem sponzorům a hlavně gratulujeme všem vítězům.

 

 


Výsledky street do 15ti let
1. Pavel Kahle

2. Radek Koštál
3. Kryštof Zimola (Cvock)

 

 Výsledky bowl:
1. Braňo Mrvaň (Snowbitch, Ricta, Alien Wokrshop, Fallen, Independent)
2. Dan Terč
3. Martin Švec (Snowbitch, Supra Footwear)

 Výsledky street nad 15 let:
1. Braňo Mrvaň (Snowbitch, Ricta, Alien Wokrshop, Fallen, Independent)
2. David Luu   (Boardstar, skategog.cz)
3. Martin Rybář
4. Martin Kalenský

 
 Braňo Mrváň - bluntslide / foto: Eva Kučová

 

David Luu - heelflip / foto: Eva Kučová

 

 


Martin Švec - kickflip to fakie / foto: Eva Kučová


 


Štepán Bícha - crooked / foto: Eva Kučová