Špindl je prostě nejlepší

Mnoho lidí by oponovalo, ale snowpark ve Špindlerově mlýně je vážně špičkový.  Aby toho nebylo málo, ve středisku naleznete hned 3 snowparky rozdělenými dle obtížnosti. Ten nejlepší najdete na Svatém Petru, který disponuje i hodně solidní U-rampou, srovnatelnou s rakouskými středisky. Pokud však vyznáváte spíše jibbing či zábradlí, pak své prkno směřujte spíše do ostatních dvou parků.

Cena jednodenního skipasu 2014/2015: 750 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://www.skiareal.cz/snowboarding

 

Snowbord on the road

Herlíkovice – Bubákov – jibbing a relax

Parádně vyshapovaný park se nachází i nedaleko Vrchlabí při cestě do Špindlu – v Herlíkovicích. Je mu věnována horní část sjezdovky mezi modrou a černou tratí. Jeho doménou je řada překážek pro začínající i zkušené údery, které jistě potěší Ski Bar Rondo při vjezdu do parku. Herlíkovice jsou spíše rodinné středisko, na české poměry dobrých parametrů s opravdu kvalitním zázemím pro večerní zábavu či aktivity mimo sjezdovky.

Cena jednodenního skipasu 2014/2015: 550 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://www.snowhill.cz/herlikovice/mapa-arealu

Pec pod Sněžkou – snowpark jako v zahraničí

Ski resort Pec pod Sněžkou s jedinou kabinovou lanovkou v České republice garantuje exkluzivní podmínky pro jízdu na sjezdovkách i v jejich okolí. Kromě lyžování či snowboardingu si zde užijete zábavu ve Funparku či na sáňkařské cestě. Pec pod Sněžkou je místem, kde najdete největší snowpark v České republice se 7 skoky nebo bednami (část pro začátečníky) a 4 skoky a 2 překážkami (lajna pro zkušené), přičemž největší skok má úctyhodných 14 metrů. Hlavní výhodou je možnost ježdění i za umělého osvětlení.

Cena jednodenního skipasu 2014/2015: 650 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://www.skiresort.cz/cs/lyze-a-snih/vice-nez-lyzovani/snowpark.html

Funstorm zima 2014

Snowpark Číhalka – malá ale příjemná

Olešnice v orlických horách nabízí zimní vyžití pro rodiny s dětmi, ale také jeden z nejoriginálnějších parků v České republice – díky své rozmanitosti. Na své si zde za 280 Kč na den přijdou jak zkušení rideři, tak úplní začátečníci, kteří se na prkně teprve učí. Součástí areálu je kromě samotného snowparku i 6 sjezdovek, přičemž areál v sezóně nabízí i večerní lyžování.

Cena jednodenního skipasu 2014/2015: 280 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://www.cihalka.ceske-sjezdovky.cz/

Deštné v Orlických horách nezklame

Jeden z největších snowparků u nás o který se každoročně stará tým zkušených shaperů je složen z překážek typu zábradlí, beden, klád a dalších překážek, včetně celé řady skoků pro začátečníky i pokročilé. Kromě perfektně upraveného parku vás určitě potěší i kvalitní zázemí v podobě barů a restaurací. Během sezóny sem doporučujeme vyrazit i jako diváci na některé z pravidelně pořádaných závodů.

Cena jednodenní permanentky 2014/2015: 460 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://www.yourpark.cz/


Bench_zima_2014

Dolní Morava v novém

Středisko, jež za poslední rok prošlo radikální modernizací, se kterou souvisela i výstavba nového snowparku a nejlepší modré sjezdovky v ČR „U Slona“ (internetová nezávislá anketa 2013). Díky investicím ze soukromých zdrojů a EU se nyní můžete těšit na opravdu prvotřídní služby srovnatelné se zahraničím. Pro letošní sezónu se areál navíc rozšíří o 2 menší sjezdovky a nabídne zbrusu nový Fun park pro rodinnou zábavu.

Cena jednodenní permanentky 2014/2015: 620 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://www.dolnimorava.cz/

Pohodový snowpark Paprsek

Menší skiareál paprsek v Jeseníkách si s vyžitím nezavdá s velkými českými areály. Při návštěvě vás tu čeká spousta zábavy na svazích i mimo ně. Využijte služeb skibusu, zajezděte si bez starostí po černé, červených nebo modrých tratích a odpočiňte si v historické horské chatě Paprsek. Snowpark začíná hned v horní části sjezdovky a pomalu společně s vámi padá do údolí. V parku najdete především překážky pro začátečníky, na své si však díky vyšším skokům přijdou i zkušení jezdci.

Cena jednodenního skipasu 2014/2015: nebylo uvedeno

Web: http://www.paprsek.net/


Burton snowboards

Skiareál Klínovec

Směřujete li do Krušných hor, pak se určitě zastavte v areálu, jež se rozpíná na úpatí nejvyšší hory našeho západního pohoří (Klínovec 1244 m). V něm najdete celkem 8 lanovek a vleků, včetně sedačkových. Samotný snowpark se nachází ve spodní části střediska, nedaleko parkoviště a obsluhuje ho pohodový krátký vlek. V parku stojí skoky o velikosti 3 – 10 m, řadu boxů, railů a trubek, včetně vyskakovacího „áčka“. Klínovecký park patří mezi ty nejlépe upravené na našem území.

Cena jednodenního skipasu 2014/2015: 650 Kč (hlavní sezóna)

Web: http://zima.klinovec.cz/cz/snowpark/prehled

Přejeme vám mnoho skvělých zážitků nejen z českých snowparků, ale z celé zimy. Abyste si svou dovolenou užili naplno, nezapomeňte na kvalitní vybavení, a to jak z pohledu zimního oblečení, tak i snowboardového vybavení – s tím vám však rádi pomůžeme. Prozkoumejte blíže naše pánské a dámské zimní oblečení, stejně jako snowboardy, vázání a snowboardové boty z naší nabídky.